Household Supplies
Household Supplies
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Subscribe and earn on household essentials
Subscribe and earn 10% back in PC Optimum points on every order.
sale: $8.00, formerly: $8.49
SAVE $0.49
Plus tax
Subscribe & EarnLysol
Bathroom cleaning- Toilet Bowl Cleaner, Power
2x710.0 ml, $0.56/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.79
Plus tax
Subscribe & EarnNo Name
Lemon Scented Disinfectant Wipes
75 ea, $0.06/1ea
sale: $10.00, formerly: $13.99
SAVE $3.99
Plus tax
Subscribe & EarnBounce
Dryer Sheets, 200 count
200 ea, $0.05/1ea
sale: $14.00, formerly: $14.49
SAVE $0.49
Plus tax
Subscribe & EarnFleecy
Liquid Fabric Softener Fresh Air, 148 Loads
3.5 l, $0.40/100ml
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Subscribe & EarnTide
PODs Laundry Detergent, 31 Count, Spring Meadow Scent
31 ea, $0.32/1ea
sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
Plus tax
Subscribe & EarnNo Name
Large Zipper Freezer Bags
30 ea, $0.17/1ea
sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Plus tax
Subscribe & EarnDawn
Ultra Refill Jug Dish Soap Original
2.64 l, $0.45/100ml

sale: $11.00, formerly: $13.99
SAVE $2.99
Plus tax
Prepared in CanadaGlad
Black Garbage Bags - Regular 74 Litres
40 ea, $0.28/1ea
sale: $5.00, formerly: $6.49
SAVE $1.49
Plus tax
Subscribe & EarnNo Name
Medium Zipper Freezer Bags
40 ea, $0.13/1ea

sale: $11.00, formerly: $13.99
SAVE $2.99
Plus tax
Prepared in CanadaGlad
Black Garbage Bags - Large 90 Litres
30 ea, $0.37/1ea
sale: $15.00, formerly: $19.99
SAVE $4.99
Plus tax
Subscribe & EarnCascade
Platinum Dishwasher Detergent Fresh, 39ct
39 ea, $0.38/1ea
sale: $10.00, formerly: $13.99
SAVE $3.99
Plus tax
Subscribe & EarnBounce
Dryer Sheets, 200 count
200 ea, $5.00/100ea
sale: $8.00, formerly: $10.99
SAVE $2.99
Plus tax
Subscribe & EarnLysol
Disinfectant Spray, Crisp Linen, Disinfect and Eliminate Odours on Hard Surfaces & Fabrics
539 g, $1.48/100g
sale: $4.50, formerly: $7.49
SAVE $2.99
Plus tax
Subscribe & EarnClorox
Wipes Disinfecting, Lemon Fresh
75 ea, $0.06/1ea
Household Cleaners
Low Stock
sale: $4.50, formerly: $7.49
SAVE $2.99
Plus tax
Subscribe & EarnClorox
Wipes Disinfecting, Lemon Fresh
75 ea, $0.06/1ea
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Lysol
All Purpose Cleaner Trigger - Brand New Day™ Mango & Hibiscus
950 ml, $0.74/100ml
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Lysol
All Purpose Cleaner Trigger - Brand New Day™ Lavender & Cotton Blossom
950 ml, $0.74/100ml
sale: $8.00, formerly: $8.49
SAVE $0.49
Plus tax
Lysol
Disinfectant Toilet Bowl Cleaner Mango & Hibiscus Scent Value 2 Pack
2x710.0 ml, $0.56/100ml
Low Stock

sale: $5.00, formerly: $5.49
SAVE $0.49
Plus tax
Prepared in CanadaAllen's
Double Strength Cleaning Vinegar Spray
950 ml, $0.53/100ml
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Lysol
All Purpose Cleaner, Pour, Orange, Multi Surface Cleaner
1.2 l, $0.50/100ml

sale: $4.50, formerly: $4.99
SAVE $0.49
Plus tax
Prepared in CanadaNature Clean
Multi Surface Cleaner, Lavender Tea Tree
740 ml, $0.61/100ml
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.99
Plus tax
Lysol
All Purpose Cleaner Mango & Hibiscus
1.2 l, $0.50/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.99
SAVE $0.99
Plus tax
Prepared in CanadaAllen's
Pine-Scented Floor Cleaning Vinegar
2.5 l, $0.20/100ml
Cleaning Accessories & Sponges
sale: $8.00, formerly: $10.49
SAVE $2.49
Plus tax
Lysol
Disinfecting Wipes - Dual Action Brand New Day™
75 ea, $0.11/1ea


































































































































