Laundry Detergent
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Ultra OXI MAX Laundry Detergent
1.62 l, $0.62/100ml
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Liquid Detergent, Original 48 lds
1.86 l, $0.54/100ml
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Downy
Gentle Soft + Fresh Fabric Softener Liquid, Cherry Blossom Scent,, 83 loads, Liquid Fabric Softener Designed to be Gentle on Skin
1.66 l, $0.60/100ml
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Tide
PODs Laundry Detergent, 42 Count, Spring Meadow Scent
42 ea, $0.36/1ea
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
Laundry Detergent Pods with Odor Eliminators, Sport, 18 Packs
18 ea, $0.56/1ea
sale: $9.99, formerly: $11.99
SAVE $2.00
Plus tax
Attitude
Laundry Detergent Wildflowers
2 l, $0.50/100ml
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
Power PODS Plus Ultra OXI White and Bright Laundry Detergent, 18 Count, Advanced Stain Removal and Whitening Power
18 ea, $0.56/1ea
sale: $26.00, formerly: $28.99
SAVE $2.99
Plus tax
Persil
Intense Fresh Everyday Clean Liquid Laundry Detergent, 96 Loads
3.72 l, $0.70/100ml
Low Stock
sale: $26.00, formerly: $28.99
SAVE $2.99
Plus tax
Persil
Oxi + Odour Power Advanced Clean Liquid Laundry Detergent, 96 Loads
3.72 l, $0.70/100ml
sale: $26.00, formerly: $28.99
SAVE $2.99
Plus tax
Persil
Coldwater Everyday Clean Liquid Laundry Detergent, 96 Loads
3.72 l, $0.70/100ml
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Lysol
Brand New Day Disinfecting Spray Coconut
350 g, $2.00/100g
$37.99
Plus tax
Tide
Power PODS Laundry Detergent Pacs, Original, 63 Ct.
63 ea, $0.60/1ea
Low Stock
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Tide
PODS laundry detergent pacs 42 Count, Original Scent
967 g, $1.55/100g
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Lysol
Brand New Day Disinfecting Spray Mango
350 g, $2.00/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
THIN Sandwich White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $1.39, formerly: $2.00
SAVE $0.61
Prepared in CanadaNo Name
Chicken Broth Reduced Sodium
900 ml, $0.15/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































