Laundry Needs
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Ultra + Downy Laundry Detergent
1620 ml, $0.62/100ml
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Ultra Coldwater Liquid Laundry Detergent, Original Scent, 39 Loads, Laundry Detergent Liquid Formulated for Cold Water
1620 ml, $0.62/100ml
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Ultra Coldwater Liquid Laundry Detergent, Original Scent, 39 Loads, Laundry Detergent Liquid Formulated for Cold Water
1.62 l, $0.62/100ml
Low Stock
sale: $15.00, formerly: $19.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
Ultra Coldwater Liquid Laundry Detergent, Original Scent, 52 Loads, Laundry Detergent Liquid Formulated for Cold Water
2150 ml, $0.70/100ml
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Ultra Hygienic Clean Liquid Laundry Detergent, Original Scent, 39 Loads
1.62 l, $0.62/100ml
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Ultra Odour Laundry Detergent
1.62 l, $0.62/100ml
sale: $15.00, formerly: $18.00
SAVE $3.00
Plus tax
Gain
Ultra Oxi Liquid Laundry Detergent, Waterfall Delight Scent, 100 loads, Laundry Detergent Liquid Soap, HE compatible
4.25 l, $0.35/100ml
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Ultra OXI MAX Laundry Detergent
1.62 l, $0.62/100ml
sale: $15.00, formerly: $19.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
Ultra Oxi Max Liquid Laundry Detergent, 52 Loads, Set-in Stain Removal Plus Oxi Power, Laundry Detergent Liquid with Extra Oxi Power
2.15 l, $0.70/100ml
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Downy
Ultra Soft Plus Fresh Fabric Softener Liquid, Calm, Lavender and Vanilla Bean, 83 Lds
1.66 l, $0.60/100ml
Low Stock
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Ultra Soft Plus Fresh Fabric Softener Liquid, Calm, Lavender and Vanilla Bean, 96 Lds
1.92 l, $0.78/100ml
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Ultra Sport Liquid Laundry Detergent, 39 Loads
1.62 l, $0.62/100ml
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Ultra White Liquid Laundry Detergent, 39 Loads
1.62 l, $0.62/100ml
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Unstopables Beads, Fresh
515 g, $2.91/100g
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Unstopables Laundry Beads, Lush Scent
515 g, $2.91/100g
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $14.00
SAVE $4.00
Plus tax
Downy
Unstopables Unlimited Collection In-Wash Laundry Scent Booster Beads, No.
303 g, $3.30/100g
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
Downy
Unstopables Unlimited Collection In-Wash Laundry Scent Booster Beads, No.
303 g, $3.30/100g
sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
Downy
Unstopables Unlimited Collection In-Wash Laundry Scent Booster Beads, No.
303 g, $3.30/100g
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $1.25, formerly: $2.25
SAVE $1.00
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.37/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.00/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































