Laundry Needs
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
PODS Free & Gentle laundry detergent, 31 ct, Trusted, gentle laundry detergent pods, 100% free of irritating residues: no added dyes and perfumes
31 ea, $0.32/1ea
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Tide
PODS Free & Gentle laundry detergent, 42 ct.
42 ea, $0.36/1ea
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
PODS Free and Gentle Coldwater Laundry Detergent Pacs, 18 Count, Hypoallergenic Laundry Detergent Pacs
18 ea, $0.56/1ea
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Tide
PODS laundry detergent pacs 42 Count, Original Scent
967 g, $1.55/100g
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
PODs Laundry Detergent, 31 Count, Original Scent
31 ea, $0.32/1ea
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
PODs Laundry Detergent, 31 Count, Spring Meadow Scent
31 ea, $0.32/1ea
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Tide
PODs Laundry Detergent, 42 Count, Spring Meadow Scent
42 ea, $0.36/1ea
sale: $22.00, formerly: $26.99
SAVE $4.99
Plus tax
Sunlight
Powder Laundry Detergent, Lime Zest Scent, 114 Wash Loads
4.5 kg, $0.49/100g
Low Stock
$37.99
Plus tax
Tide
Power PODS Laundry Detergent Pacs, Original, 63 Ct.
63 ea, $0.60/1ea
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
Power PODS Plus Ultra OXI White and Bright Laundry Detergent, 18 Count, Advanced Stain Removal and Whitening Power
18 ea, $0.56/1ea
$10.00
Plus tax
Downy
Purifying Rinse Laundry Odour Remover, Cool Cotton Scent
1.08 l, $0.93/100ml
Out of Stock
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Purifying Rinse Laundry Odour Remover, Cool Cotton Scent
1.41 l, $1.06/100ml
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Tide
Simply All-In-One Liquid Laundry Detergent, Refreshing Breeze Scent, 107 Loads
4.17 l, $0.36/100ml
$15.99
Plus tax
Tide
Simply Liquid Laundry Detergent, Free & Sensitive Scent, 70 Loads
2.72 l, $0.59/100ml
Out of Stock
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Downy
Soft, 2 in 1 Soft and Fresh Liquid Fabric Softener, April Fresh, 120 Loads
2.63 l, $0.38/100ml
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Soft, 2 in 1 Soft and Fresh Liquid Fabric Softener, April Fresh, 150 Loads
3.29 l, $0.46/100ml
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Downy
Soft, 2 in 1 Soft and Fresh Liquid Fabric Softener, Cool Cotton, 120 Loads
2.63 l, $0.38/100ml
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Soft, 2 in 1 Soft and Fresh Liquid Fabric Softener, Cool Cotton, 150 Loads
3.29 l, $0.46/100ml
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $1.25, formerly: $2.25
SAVE $1.00
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.37/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.00/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































