Laundry Needs
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $10.00, formerly: $16.00
SAVE $6.00
Plus tax
Ivory Snow
Liquid Laundry Detergent for Babies, 32 Loads, tackles 100% of common baby stains, Laundry Detergent
1.24 l, $0.81/100ml
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
Ivory Snow
Liquid Laundry Detergent for Babies, 32 Loads.
1.24 l, $0.81/100ml
sale: $15.00, formerly: $20.99
SAVE $5.99
Plus tax
Cheer
Liquid Laundry Detergent, 107 Lds
4.16 l, $0.36/100ml
sale: $15.00, formerly: $20.99
SAVE $5.99
Plus tax
Gain
Liquid Laundry Detergent, Blossom Burst Scent, 100 loads
4.25 l, $0.35/100ml
sale: $15.00, formerly: $18.00
SAVE $3.00
Plus tax
Gain
Liquid Laundry Detergent, Island Fresh Scent, 100 loads, Freshness + Odour Fighting, Laundry Detergent Liquid Soap, HE compatible
4.25 l, $0.35/100ml
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Bounce
Mega Dryer Sheets, Fresh Breeze, 120 Count
120 ea, $0.08/1ea
Low Stock
sale: $15.00, formerly: $18.99
SAVE $3.99
Plus tax
Bounce
Megasheets Pet, Fresh Scent
180 ea, $0.08/1ea
sale: $15.00, formerly: $18.00
SAVE $3.00
Plus tax
Gain
Odour Defense Liquid Laundry Detergent, Super Fresh Blast Scent, 100 loads
4.25 l, $0.35/100ml
sale: $26.00, formerly: $28.99
SAVE $2.99
Plus tax
Persil
Original Everyday Clean Liquid Laundry Detergent, 96 Loads
3.72 l, $0.70/100ml
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
Oxi Max Power PODS Laundry Detergent Pods, 18 Count, Stain Remover Plus Oxi Power
18 ea, $0.56/1ea
Low Stock
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Tide
Oxi Max Power PODS Laundry Pods, 25 Count
25 ea, $0.60/1ea
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Bounce
Pet Hair and Lint Guard Mega Dryer Sheets with 3X Pet Hair Fighters, Fresh Scent,
120 ea, $0.08/1ea
sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
Tide
PODS Detergent with a touch of, 23 Ct
23 ea, $0.43/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $1.25, formerly: $2.25
SAVE $1.00
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.37/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.00/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































