Laundry Needs
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $15.00, formerly: $18.00
SAVE $3.00
Plus tax
Gain
Laundry Detergent Liquid, Original Scent, 100 Loads
4.25 l, $0.35/100ml
sale: $15.00, formerly: $18.00
SAVE $3.00
Plus tax
Gain
Laundry Detergent Liquid, Moonlight Breeze Scent, 100 Loads
4.25 l, $0.35/100ml
Low Stock
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Tide
PODs Laundry Detergent, 42 Count, Spring Meadow Scent
42 ea, $0.36/1ea
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Free & Gentle laundry detergent liquid, 48 loads.
1.86 l, $0.54/100ml
sale: $15.00, formerly: $19.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
Free & Gentle laundry detergent liquid, 64 loads.
2.48 l, $0.23/1ea
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Downy
Free & Gentle Liquid Fabric Softener, 120 Loads
2.63 l, $0.38/100ml
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Free & Gentle Liquid Fabric Softener, 150 Loads
3.29 l, $0.46/100ml
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Fresh & Gentle liquid laundry detergent, 48 Loads.
1.86 l, $0.54/100ml
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Downy
Gentle Soft + Fresh Fabric Softener Liquid, Cherry Blossom Scent,, 83 loads, Liquid Fabric Softener Designed to be Gentle on Skin
1.66 l, $0.60/100ml
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Downy
Gentle Soft + Fresh Fabric Softener Liquid, Ocean Mist Scent, 83 loads, Liquid Fabric Softener Designed to be Gentle on Skin
1.66 l, $0.60/100ml
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
Hygienic Clean Heavy 10x Duty Power Pods Laundry Detergent Pacs, Original, 18 count, For Visible and Invisible Dirt
18 ea, $0.56/1ea
Low Stock
$10.00
Plus tax
Gain
In-Wash Laundry Scent Booster, Moonlight Breeze Scent
379 g, $2.64/100g
Low Stock
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Infusions In-Wash Laundry Scent Booster Beads, CALM, Soothing Lavender and Vanilla Bean
515 g, $2.91/100g
$18.99
Plus tax
Persil
Intense Fresh Everyday Clean Liquid Laundry Detergent, 48 Loads
1.86 l, $1.02/100ml
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
Laundry Detergent Pacs, Original, 18 Ct.
18 ea, $0.56/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $1.25, formerly: $2.25
SAVE $1.00
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.37/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.00/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g
























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































