Laundry Needs
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
PODS Free & Gentle laundry detergent, 31 ct, Trusted, gentle laundry detergent pods, 100% free of irritating residues: no added dyes and perfumes
31 ea, $0.32/1ea
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
Laundry Detergent Pods with Odor Eliminators, Sport, 18 Packs
18 ea, $0.56/1ea
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
PODs Laundry Detergent, 31 Count, Original Scent
31 ea, $0.32/1ea
Low Stock
Out of Stock
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Free & Gentle laundry detergent liquid, 48 loads.
1.86 l, $0.54/100ml

sale: $12.50, formerly: $13.99
SAVE $1.49
Plus tax
Eco-Max
Laundry Wash, Natural Orange
3 l, $0.42/100ml
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Downy
Light Mega Dryer Sheets, Ocean Mist, 120 Ct
120 ea, $0.08/1ea
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Light, Ocean Mist, In-wash fabric beads designed to be gentle with a light boost of scent, No Heavy Perfumes
515 g, $2.91/100g
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Liquid Detergent, Original 48 lds
1.77 l, $0.56/100ml
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Liquid Detergent, Original 48 lds
1.86 l, $0.54/100ml
sale: $15.00, formerly: $19.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
Liquid Detergent, Original 64 lds
2.48 l, $0.23/1ea
sale: $14.00, formerly: $14.49
SAVE $0.49
Plus tax
Fleecy
Liquid Fabric Softener Fresh Air, 148 Loads
3.5 l, $0.40/100ml
sale: $14.00, formerly: $14.49
SAVE $0.49
Plus tax
Fleecy
Liquid Fabric Softener, Aroma Therapy Calm
3.5 l, $0.40/100ml
sale: $15.00, formerly: $24.99
SAVE $9.99
Plus tax
Gain
Liquid Fabric Softener, Original Scent, 190 Loads
4.16 l, $0.36/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $1.25, formerly: $2.25
SAVE $1.00
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.37/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.00/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































