Laundry Detergent
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Liquid Detergent, Original 48 lds
1.77 l, $0.56/100ml
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Ultra + Downy Laundry Detergent
1620 ml, $0.62/100ml
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Ultra OXI MAX Laundry Detergent
1.62 l, $0.62/100ml
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Tide
PODs Laundry Detergent, 42 Count, Spring Meadow Scent
42 ea, $0.36/1ea
Low Stock
sale: $9.99, formerly: $11.99
SAVE $2.00
Plus tax
Attitude
Laundry Detergent Wildflowers
2 l, $0.50/100ml
sale: $26.00, formerly: $28.99
SAVE $2.99
Plus tax
Persil
Intense Fresh Everyday Clean Liquid Laundry Detergent, 96 Loads
3.72 l, $0.70/100ml
Low Stock
sale: $26.00, formerly: $28.99
SAVE $2.99
Plus tax
Persil
Oxi + Odour Power Advanced Clean Liquid Laundry Detergent, 96 Loads
3.72 l, $0.70/100ml
sale: $26.00, formerly: $28.99
SAVE $2.99
Plus tax
Persil
Coldwater Everyday Clean Liquid Laundry Detergent, 96 Loads
3.72 l, $0.70/100ml
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Lysol
Brand New Day Disinfecting Spray Coconut
350 g, $2.00/100g
sale: $6.00 MIN 2
, formerly: $6.99
Plus tax
Lysol
Brand New Day Disinfecting Spray Mango
350 g, $2.00/100g
sale: $10.00, formerly: $16.99
SAVE $6.99
Plus tax
Tide
Free & Gentle laundry detergent liquid, 48 loads.
1.86 l, $0.54/100ml
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Downy
Gentle Soft + Fresh Fabric Softener Liquid, Cherry Blossom Scent,, 83 loads, Liquid Fabric Softener Designed to be Gentle on Skin
1.66 l, $0.60/100ml
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Downy
Gentle Soft + Fresh Fabric Softener Liquid, Ocean Mist Scent, 83 loads, Liquid Fabric Softener Designed to be Gentle on Skin
1.66 l, $0.60/100ml
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
Hygienic Clean Heavy 10x Duty Power Pods Laundry Detergent Pacs, Original, 18 count, For Visible and Invisible Dirt
18 ea, $0.56/1ea
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.60/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $1.25, formerly: $2.25
SAVE $1.00
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.37/100ml
























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































