Tabs
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
PODS Free & Gentle laundry detergent, 31 ct, Trusted, gentle laundry detergent pods, 100% free of irritating residues: no added dyes and perfumes
31 ea, $0.32/1ea
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
PODs Laundry Detergent, 31 Count, Original Scent
31 ea, $0.32/1ea
Low Stock
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Tide
PODs Laundry Detergent, 42 Count, Spring Meadow Scent
42 ea, $0.36/1ea
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Downy
Gentle Soft + Fresh Fabric Softener Liquid, Cherry Blossom Scent,, 83 loads, Liquid Fabric Softener Designed to be Gentle on Skin
1.66 l, $0.60/100ml
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
Hygienic Clean Heavy 10x Duty Power Pods Laundry Detergent Pacs, Original, 18 count, For Visible and Invisible Dirt
18 ea, $0.56/1ea
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
Laundry Detergent Pacs, Original, 18 Ct.
18 ea, $0.56/1ea
sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
Tide
PODS Detergent with a touch of, 23 Ct
23 ea, $0.43/1ea
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Tide
PODS Free & Gentle laundry detergent, 42 ct.
42 ea, $0.36/1ea
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Tide
PODS laundry detergent pacs 42 Count, Original Scent
967 g, $1.55/100g
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
PODs Laundry Detergent, 31 Count, Spring Meadow Scent
31 ea, $0.32/1ea
sale: $22.00, formerly: $26.99
SAVE $4.99
Plus tax
Sunlight
Powder Laundry Detergent, Lime Zest Scent, 114 Wash Loads
4.5 kg, $0.49/100g
$37.99
Plus tax
Tide
Power PODS Laundry Detergent Pacs, Original, 63 Ct.
63 ea, $0.60/1ea
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $14.99
SAVE $4.99
Plus tax
Tide
Power PODS Plus Ultra OXI White and Bright Laundry Detergent, 18 Count, Advanced Stain Removal and Whitening Power
18 ea, $0.56/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Nacho Cheese Flavoured Tortilla Chips
235 g, $2.34/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
THIN Sandwich White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $1.39, formerly: $2.00
SAVE $0.61
Prepared in CanadaNo Name
Chicken Broth Reduced Sodium
900 ml, $0.15/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































