Dog Dry Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Low Stock
Low Stock
sale: $2.50 MIN 3
, formerly: $2.99
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Wet Dog Food Tender Cuts in Gravy with Beef & Bison
368 g, $0.81/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Toy & Small Breed Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
1.81 kg, $0.66/100g
PC Optimum Offer
$27.99
Plus tax
Blue Buffalo
Life Protection Formula Adult Dry Dog Food, Lamb and Brown Rice
2.2 kg, $1.27/100g
sale: $40.99, formerly: $42.99
SAVE $2.00
Plus tax
Purina
Alpo Cookout Classics Dry Dog Food Pork, Beef, Chicken & Veggie
16 kg, $0.26/100g
Low Stock
$34.99
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
7 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
1.72 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer

sale: $26.00, formerly: $26.99
SAVE $0.99
Plus tax
Pedigree
Vitality+ Dry Food For Adult Dogs Hearty Beef And Vegetable Flavour
8 kg, $0.33/100g
Low Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Plus tax
Purina
ONE +Plus Dry Dog Food Small Breed Formula Beef
1.81 kg, $0.66/100g
PC Optimum Offer
sale: $23.99, formerly: $24.99
SAVE $1.00
Plus tax
Purina
Dog Chow Complete Dry Dog Food Chicken
8 kg, $0.30/100g
sale: $34.99, formerly: $36.99
SAVE $2.00
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
6.8 kg, $0.51/100g
PC Optimum Offer
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Beef & Salmon
1.72 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer
sale: $34.99, formerly: $36.99
SAVE $2.00
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Beef & Bison
6.8 kg, $0.51/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $1.25 MIN 5
, formerly: $1.49
Plus tax
Beneful
Beneful Incredibites Wet Dog Food Real Salmon Pâté
85 g, $1.75/100g
sale: $34.99, formerly: $36.99
SAVE $2.00
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Salmon & Tuna
6.8 kg, $0.51/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$53.99
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
14 kg, $0.39/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

sale: $24.99, formerly: $26.99
SAVE $2.00
Plus tax
Pedigree
Vitality+ Dry Food For Adult Dogs Roasted Chicken And Vegetable Flavour
8 kg, $0.31/100g
Low Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Chicken & Rice Formula
1.81 kg, $0.66/100g
PC Optimum Offer

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Senior Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
sale: $32.00, formerly: $35.99
SAVE $3.99
Plus tax
Iams
Proactive Health Minichunks Chicken & Whole Grains Adult Dry Dog Food
6.804 kg, $0.47/100g
Low Stock
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Chicken & Duck
1.45 kg, $0.83/100g
PC Optimum Offer
sale: $12.00, formerly: $14.99
SAVE $2.99
Plus tax
Purina
ONE +Plus Dry Puppy Food Healthy Puppy Formula Lamb
1.81 kg, $0.66/100g
PC Optimum Offer
$34.99
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Chicken & Rice Formula
7 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
Low Stock
sale: $1.25 MIN 5
, formerly: $1.49
Plus tax
Beneful
Beneful Incredibites Wet Dog Food Real Chicken in Sauce
85 g, $1.75/100g
$53.99
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Beef & Salmon
12.4 kg, $0.44/100g
PC Optimum Offer
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.00/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.60/100g

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































