Dog Dry Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $23.99, formerly: $24.99
SAVE $1.00
Plus tax
Purina
Puppy Chow Complete Dry Puppy Food Real Chicken
6.5 kg, $0.37/100g

sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Puppy Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.50/100g
$36.99
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Beef & Rice Formula
6.8 kg, $0.54/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$53.99
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Salmon & Tuna
12.4 kg, $0.44/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$53.99
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Chicken & Rice Formula
14 kg, $0.39/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$53.99
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
12.4 kg, $0.44/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $32.00, formerly: $35.99
SAVE $3.99
Plus tax
Iams
Proactive Health Large Breed Chicken & Whole Grains Adult Dry Dog Food
6.804 kg, $0.47/100g
Low Stock
Low Stock
sale: $24.99, formerly: $26.99
SAVE $2.00
Plus tax
Pedigree
Marrobites Adult Dry Dog Food Grilled Steak & Vegetable Flavour
6.41 kg, $0.39/100g
Low Stock
Low Stock
Low Stock
$34.99
Plus tax
Purina
ONE +Plus Dry Dog Food Large Breed Formula Chicken
7 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $24.99, formerly: $26.99
SAVE $2.00
Plus tax
Pedigree
Adult Dry Dog Food With Bacon Flavoured Bites, Roasted Chicken & Vegetable Flavour
6350 g, $0.39/100g
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.29, formerly: $4.49
SAVE $1.20
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.66/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g




















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































