Fabric Softener
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Infusions In-Wash Laundry Scent Booster Beads, CALM, Soothing Lavender and Vanilla Bean
515 g, $2.91/100g
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Downy
Light Mega Dryer Sheets, Ocean Mist, 120 Ct
120 ea, $0.08/1ea
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Downy
CALM, Mega Dryer Sheets, Lavender and Vanilla Bean, 120 Ct
120 ea, $0.08/1ea
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Light, Ocean Mist, In-wash fabric beads designed to be gentle with a light boost of scent, No Heavy Perfumes
515 g, $2.91/100g
sale: $14.00, formerly: $14.49
SAVE $0.49
Plus tax
Fleecy
Liquid Fabric Softener Fresh Air, 148 Loads
3.5 l, $0.40/100ml
sale: $14.00, formerly: $14.49
SAVE $0.49
Plus tax
Fleecy
Liquid Fabric Softener, Aroma Therapy Calm
3.5 l, $0.40/100ml
sale: $15.00, formerly: $24.99
SAVE $9.99
Plus tax
Gain
Liquid Fabric Softener, Original Scent, 190 Loads
4.16 l, $0.36/100ml
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Bounce
Mega Dryer Sheets, Fresh Breeze, 120 Count
120 ea, $0.08/1ea
Low Stock
sale: $15.00, formerly: $18.99
SAVE $3.99
Plus tax
Bounce
Megasheets Pet, Fresh Scent
180 ea, $0.08/1ea
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Purifying Rinse Laundry Odour Remover, Cool Cotton Scent
1.41 l, $1.06/100ml
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Downy
Soft, 2 in 1 Soft and Fresh Liquid Fabric Softener, April Fresh, 120 Loads
2.63 l, $0.38/100ml
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Soft, 2 in 1 Soft and Fresh Liquid Fabric Softener, April Fresh, 150 Loads
3.29 l, $0.46/100ml
sale: $10.00, formerly: $15.99
SAVE $5.99
Plus tax
Downy
Soft, 2 in 1 Soft and Fresh Liquid Fabric Softener, Cool Cotton, 120 Loads
2.63 l, $0.38/100ml
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Soft, 2 in 1 Soft and Fresh Liquid Fabric Softener, Cool Cotton, 150 Loads
3.29 l, $0.46/100ml
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Ultra Soft Plus Fresh Fabric Softener Liquid, Calm, Lavender and Vanilla Bean, 96 Lds
1.92 l, $0.78/100ml
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Unstopables Beads, Fresh
515 g, $2.91/100g
sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Plus tax
Downy
Unstopables Laundry Beads, Lush Scent
515 g, $2.91/100g
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $14.00
SAVE $4.00
Plus tax
Downy
Unstopables Unlimited Collection In-Wash Laundry Scent Booster Beads, No.
303 g, $3.30/100g
Low Stock
sale: $10.00, formerly: $11.00
SAVE $1.00
Plus tax
Downy
Unstopables Unlimited Collection In-Wash Laundry Scent Booster Beads, No.
303 g, $3.30/100g
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.60/100g

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Marble Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Original Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $1.25, formerly: $2.25
SAVE $1.00
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.37/100ml



















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































