Food Storage & Organization
Filters
Food Storage & Organization
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Plus tax
No Name
Large Square Container 930ml, 6 pack
6 ea, $0.67/1ea
sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Plus tax
No Name
Small Square Container 600ml, 7 pack
7 ea, $0.57/1ea
sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Plus tax
No Name
Snack Container 237ml, 8 pack
8x8.0 ea, $0.50/1ea
sale: $10.00, formerly:
Limit 4, after limit $15.00
Plus tax
President's Choice
Bento Lunch Box -Teal
1 ea, $15.00/1ea
sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Plus tax
No Name
Large Round Container 745ml, 6 pack
1 ea, $0.67/1ea
sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Plus tax
No Name
Rectangular 10 Piece Meal Prep Container, Blue
1 ea, $0.80/1ea
sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Plus tax
No Name
Small Round Container 415ml, 7 pack
7 ea, $0.57/1ea
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $13.00
Plus tax
President's Choice
Bento Snack Box Pink
1 ea, $13.00/1ea
$10.00 Member Price
, formerly: $22.00 Non-Members
Plus tax
President's Choice
The Bigger Sip Bottle - Blue - 1 L/34 oz
1 ea, $22.00/1ea
Out of Stock
sale: $9.00, formerly:
Limit 4, after limit $13.00
Plus tax
President's Choice
Bento Snack Box Teal
1 ea, $13.00/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.50
Prepared in CanadaZiggy's
Smoked Black Forest Ham Slices
175 g, $2.57/100g

sale: $3.00, formerly: $3.99
SAVE $0.99
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.30/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaD'Italiano
Gusto! Brioche Style Buns
520 g, $0.83/100g

sale: $6.50, formerly: $7.50
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Orange Juice with Pulp
2.5 l, $0.26/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $2.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water
4 l, $0.05/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $4.29
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.64/100g

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g


























































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































