Sports Drinks
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.75
Plus tax
Core Power
Protein Shake Chocolate Protein Shake Bottle
414 ml, $1.15/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.75
Plus tax
Core Power
Protein Shake Elite Chocolate Protein Shake Bottle
414 ml, $1.15/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.75
Plus tax
Core Power
Protein Shake Strawberry Banana Protein Shake Bottle
414 ml, $1.15/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.75
Plus tax
Core Power
Protein Shake Vanilla Protein Shake Bottle
414 ml, $1.15/100ml
sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.49
Plus tax
Alani
Protein Shake, Cookies & Cream
355 ml, $1.26/100ml
Out of Stock

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
Powerade
Sports Drink Fruit Punch Bottle
710 ml, $0.42/100ml

sale: $7.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax
Powerade
Sports Drink Fruit Punch Bottles
6x591.0 ml, $0.23/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
Powerade
Sports Drink Grape Bottle
710 ml, $0.42/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
Powerade
Sports Drink Melon Pineapple Bottle
710 ml, $0.42/100ml
Out of Stock

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
Powerade
Sports Drink Mixed Berry Bottle
710 ml, $0.42/100ml

sale: $7.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax
Powerade
Sports Drink Mixed Berry Bottles
6x591.0 ml, $0.23/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
Powerade
Sports Drink Orange Bottle
710 ml, $0.42/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
Powerade
Sports Drink Orange flavour Bottle
710 ml, $0.42/100ml
sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.79
Plus tax
Gatorade
Strawberry Kiwi Electorlyte Beverage
591 ml, $0.64/100ml
sale: $10.99, formerly: $14.49
SAVE $3.50
Plus tax
Budweiser
Zero Alcohol-Free Beer With Natural Flavour
6x355.0 ml, $0.52/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
Powerade
Zero Sugar Sports Drink Blue Raspberry Bottle
710 ml, $0.42/100ml

sale: $7.50 MIN 2
, formerly: $7.99
Plus tax
Powerade
Zero Sugar Sports Drink Blue Raspberry Bottles
6x591.0 ml, $0.23/100ml

sale: $2.50 MIN 2
, formerly: $2.99
Plus tax
Powerade
Zero Sugar Sports Drink Grape Bottle
710 ml, $0.42/100ml
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Rounds Tortilla Chips
295 g, $1.86/100g
PC Optimum Offer

sale: $1.25, formerly: $2.25
SAVE $1.00
Prepared in CanadaGreen Giant
Creamy Style Sweet Corn
398 ml, $0.31/100ml

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.50
Prepared in CanadaZiggy's
Smoked Black Forest Ham Slices
175 g, $2.57/100g

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.60/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g

sale: $3.29, formerly: $4.49
SAVE $1.20
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.66/100ml
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Nacho Cheese Flavoured Tortilla Chips
235 g, $2.34/100g
PC Optimum Offer












































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































