Instant Coffee
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $7.00, formerly: $8.99
SAVE $1.99
Maxwell House
Original Roast Instant Coffee
150 g, $4.67/100g
sale: $12.00, formerly: $13.99
SAVE $1.99
Starbucks
SUNSERA BLEND, Blonde Roast Ground Coffee
340 g, $3.53/100g
2,000 PC Optimum Points
sale: $8.50, formerly: $9.00
SAVE $0.50
Nescafe
Espresso Concentrate Sweet Vanilla
500 ml, $1.70/100ml
sale: $8.50, formerly: $9.00
SAVE $0.50
Nescafe
Espresso Black, Coffee Concentrate
500 ml, $1.70/100ml
sale: $9.00, formerly: $9.99
SAVE $0.99
Nescafe
GOLD Espresso Premium Instant Coffee With Rich Crema
100 g, $9.00/100g
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.99
Nescafe
RICH Instant Coffee, From Pure Coffee
170 g, $5.88/100g
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.99
Nescafe
Rich French Vanilla Flavoured Instant Coffee Mix, Makes 50 Servings
100 g, $9.99/100g
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.99
Nescafe
Rich Hazelnut Flavoured Instant Coffee Mix
100 g, $9.99/100g
sale: $4.00, formerly: $5.99
SAVE $1.99
President's Choice
Dark Roast Instant & Microground Coffee
100 g, $4.00/100g
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.99
Nescafe
Rich Colombian Instant Coffee, Add Hot Water
100 g, $9.99/100g
sale: $12.99, formerly: $13.99
SAVE $1.00
Nescafe
Pure Decaffeinated Instant Coffee
198 g, $6.56/100g
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $9.99
Nescafe
Iced Instant Coffee, Add to Cold Water or Milk
100 g, $9.99/100g

sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Balzac's
Blend Whole Bean Coffee
340 g, $4.41/100g
sale: $8.00 MIN 2
, formerly: $10.49
Nescafe
Sweet & Creamy Iced Original Instant Coffee Mix
240 g, $4.37/100g

sale: $15.00, formerly: $17.99
SAVE $2.99
Balzac's
Farmers Blend Whole Bean Coffee
340 g, $4.41/100g
$12.00
Starbucks
Coffee, Signature Collection Cinnamon Dolce Flavoured Ground K-Cup Pods
10 ea, $1.20/1ea
2,000 PC Optimum Points
sale: $12.00, formerly: $14.00
SAVE $2.00
Starbucks
Medium Roast Premium Instant Coffee
90 g, $13.33/100g
2,000 PC Optimum Points
sale: $9.00 MIN 2
, formerly: $10.99
Starbucks
Pike Place Roast Instant Coffee, Medium Roast
8 ea, $1.37/1ea
sale: $12.00, formerly: $14.00
SAVE $2.00
Starbucks
Crema Collection Madagascar Vanilla Premium Instant Coffee Mix
202 g, $5.94/100g
2,000 PC Optimum Points
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $1.66 MIN 3
, formerly: $1.99
Prepared in CanadaKraft
Original Macaroni And Cheese Dinner
200 g, $1.00/100g

sale: $4.00 MIN 2
, formerly: $4.50
Prepared in CanadaZiggy's
Smoked Black Forest Ham Slices
175 g, $2.57/100g

sale: $1.39, formerly: $2.00
SAVE $0.61
Prepared in CanadaNo Name
Chicken Broth Reduced Sodium
900 ml, $0.15/100ml

sale: $4.50 MIN 2
, formerly: $5.29
Plus tax
Prepared in CanadaLay's
Classic potato chips
235 g, $2.25/100g
PC Optimum Offer
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Nacho Cheese Flavoured Tortilla Chips
235 g, $2.34/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.75, formerly: $5.00
SAVE $0.25
Prepared in CanadaPhiladelphia
Original Brick Cream Cheese
250 g, $1.90/100g




















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































