It's Canning Season
Get prepared for pickling and preserving perfection
Filters
sale: $14.99, formerly: $15.99
SAVE $1.00
Plus tax
Bernardin
250mL Mason Jars Standard, Case of 12
12x250.0 ml, $0.50/100ml

sale: $2.25, formerly: $3.00
SAVE $0.75
No Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml
sale: $19.99, formerly: $20.99
SAVE $1.00
Plus tax
Bernardin
Mason Jars Widemouth
12x500.0 ml, $0.33/100ml
sale: $20.99, formerly: $21.99
SAVE $1.00
Plus tax
Bernardin
1L Standing Mason Jars, Case of 12
12 l, $0.17/100ml
sale: $14.99, formerly: $15.99
SAVE $1.00
Plus tax
Bernardin
Decorative Mason Jars With Lids
12x125.0 ml, $1.00/100ml
Top Deals
Discover deals and offers only available with PC Optimum™.
$3.50 Member Price
, formerly: $6.00 Non-Members
Plus tax
The Snack Factory
Pretzel Crisps, Original
200 g, $3.00/100g

$15.00 Member Price
, formerly: $16.99$16.00 Non-Members
SAVE $0.99
Prepared in CanadaMaple Leaf
Natural Selections Shaved Black Forest Deli Ham, Smoked, Family Size
400 g, $40.00/1kg $4.00/100g

$15.00 Member Price
, formerly: $16.99$16.00 Non-Members
SAVE $0.99
Prepared in CanadaMaple Leaf
Natural Selections Shaved Turkey Breast, Oven Roasted, Family Size.
375 g, $42.67/1kg $4.27/100g
$30.00 Member Price
, formerly: $70.00 Non-Members
Plus tax
President's Choice
Ridge Dinnerware Set - 12 Pieces
1 ea, $70.00/1ea

$15.00 Member Price
, formerly: $16.99$16.00 Non-Members
SAVE $0.99
Prepared in CanadaMaple Leaf
Natural Selections Shaved Deli Turkey Breast, Hickory Smoked, Family Size
375 g, $4.27/100g

$13.99 Member Price
, formerly: $20.99$19.99 Non-Members
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Towels 2 Ply
6 ea, $3.33/1ea
$2.75 Member Price
, formerly: $3.29 Non-Members
Subscribe & EarnHot Kid
Baby Mum Mum, Banana
50 g, $6.58/100g

$15.00 Member Price
, formerly: $16.99$16.00 Non-Members
SAVE $0.99
Prepared in CanadaMaple Leaf
Natural Selections Shaved Deli Chicken Breast, Oven Roasted, Family Size
375 g, $42.67/1kg $4.27/100g
$20.00 Member Price
, formerly: $22.50 Non-Members
Plus tax
President's Choice
Stainless Steel Colanders 2 Piece Set
1 ea, $22.50/1ea
$3.00 Member Price
, formerly: $3.79$3.50 Non-Members
SAVE $0.29
Subscribe & EarnHot Kid
Organic Kids Mum Mum Toddler, Strawberry
60 g, $5.83/100g
Low Stock

$13.99 Member Price
, formerly: $26.99$19.99 Non-Members
SAVE $7.00
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Bathroom Toilet Tissue
20 ea, $1.00/1ea

$13.99 Member Price
, formerly: $20.99$19.99 Non-Members
SAVE $1.00
Plus tax
Prepared in CanadaScotties
Original Facial Tissue 12 Pack
12 ea, $1.67/1ea

$13.99 Member Price
, formerly: $30.99$19.99 Non-Members
SAVE $11.00
Plus tax
Prepared in CanadaCashmere
Ultraluxe Rolls Of Bathroom Tissue 2 Ply
20 ea, $1.00/1ea
$3.50 Member Price
, formerly: $6.00 Non-Members
Plus tax
The Snack Factory
Pretzel Crisps, Garlic Parmesan
200 g, $3.00/100g
$3.00 Member Price
, formerly: $3.79$3.50 Non-Members
SAVE $0.29
Subscribe & EarnHot Kid
Mum-Mum Organic Super Berries
50 g, $7.00/100g
$20.00 Member Price
, formerly: $26.00$24.00 Non-Members
SAVE $2.00
Plus tax
President's Choice
Stainless Steel Mixing Bowl Set, 5 Piece
5x1.0 ea, $4.80/1ea
Low Stock
$2.75 Member Price
, formerly: $3.29 Non-Members
Subscribe & EarnHot Kid
Baby Mum Mum, Apple & Pumpkin
50 g, $6.58/100g
$3.50 Member Price
, formerly: $6.00 Non-Members
Plus tax
The Snack Factory
Pretzel Crisps, Everything
200 g, $3.00/100g
$3.00 Member Price
, formerly: $3.79$3.50 Non-Members
SAVE $0.29
Subscribe & EarnHot Kid
Rice Rusks, Blueberry & Goji
50 g, $7.00/100g
$3.50 Member Price
, formerly: $6.00 Non-Members
Plus tax
The Snack Factory
Thin, Crunchy Pretzel Crackers Sea Salt & Cracked Pepper Deli Style Limited Edition!
200 g, $3.00/100g
$2.75 Member Price
, formerly: $3.29 Non-Members
Subscribe & EarnHot Kid
Mum-Mum Rice Rusks, Sweet Potato & Carrot
50 g, $6.58/100g
Low Stock
$3.50 Member Price
, formerly: $6.00 Non-Members
Plus tax
The Snack Factory
Pretzel Crisps Bold & Spicy Buffalo Wing
200 g, $3.00/100g
$3.00 Member Price
, formerly: $3.79$3.50 Non-Members
SAVE $0.29
Subscribe & EarnHot Kid
Mum-Mum Organic Rice Biscuits, Mango & Kiwi
60 g, $5.83/100g
$3.00 Member Price
, formerly: $3.79$3.50 Non-Members
SAVE $0.29
Subscribe & EarnHot Kid
Mum-Mum Super Tropical
50 g, $7.00/100g
$2.75 Member Price
, formerly: $3.29 Non-Members
Subscribe & EarnHot Kid
Baby Mum Mum, Veg
50 g, $6.58/100g








































































