Food Storage & Organization
Filters
Food Storage & Organization
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
$5.00
Plus tax
Everyday Essentials
Large Holiday Food Storage Trays with Board Lids 3 Pack - Trees
3 ea, $1.67/1ea
Out of Stock
$5.00
Plus tax
Everyday Essentials
Small Holiday Food Storage Trays with Board Lids 4 Pack - Trees
4 ea, $1.25/1ea
Out of Stock
$10.00 Member Price
, formerly: $22.00 Non-Members
Plus tax
President's Choice
The Bigger Sip Bottle - Black - 1 L/34 oz
1 ea, $22.00/1ea
$15.00
Plus tax
President's Choice
The Stainless Steel Traveller Mug - Green - 300 mL/10 oz
1 ea, $15.00/1ea
Low Stock
Out of Stock
Out of Stock
sale: $43.00, formerly: $54.00
SAVE $11.00
Plus tax
Brita
Ultramax Water Filter Dispenser With 1 Replacement Filter
1 ea, $43.00/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $6.50, formerly: $7.50
SAVE $1.00
Prepared in CanadaPresident's Choice
Pulp Free Orange Juice
2.5 l, $0.26/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
White Hamburger Buns 8pk
8x47.25 g, $1.06/100g

sale: $3.50, formerly: $4.75
SAVE $1.25
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.47/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
Hit of the MonthPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.50/100g

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
THIN Sandwich White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $7.00, formerly: $11.99
SAVE $4.99
Plus tax
Prepared in CanadaSpongeTowels
Sponge Towels Ultra
3 ea, $2.33/1ea











































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































