Condiments, Sauces and Oils
Filters
Condiments, Sauces and Oils
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $8.00, formerly: $10.99
SAVE $2.99
Bragg
Organic Apple Cider Vinegar
946 ml, $0.85/100ml
sale: $11.50, formerly: $11.99
SAVE $0.49
PC Organics
Organic Extra Virgin Olive Oil
500 ml, $2.30/100ml
sale: $8.00, formerly: $14.49
SAVE $6.49
Bragg
Savoury Liquid Seasoning
946 ml, $0.85/100ml
sale: $8.29, formerly: $9.99
SAVE $1.70
Naked & Saucy
Organic Coconut Aminos - Original
296 ml, $2.80/100ml

sale: $8.29, formerly: $9.49
SAVE $1.20
Naked & Saucy
Teriyaki Sauce
296 ml, $2.80/100ml
sale: $22.49, formerly: $24.99
SAVE $2.50
Organic Fields
Virgin Coconut Oil
1.6 l, $1.41/100ml
sale: $14.79, formerly: $15.99
SAVE $1.20
Nutiva
Organic Refined Coconut Oil
860 ml, $1.72/100ml
sale: $21.49, formerly: $22.99
SAVE $1.50
Maison Orphee
Balanced Extra Virgin Olive Oil
750 ml, $2.87/100ml
Low Stock
sale: $10.99, formerly: $11.99
SAVE $1.00
Primal Kitchen
Caesar Vinaigrette & Marinade
237 ml, $4.64/100ml
Low Stock
sale: $10.99, formerly: $11.99
SAVE $1.00
Primal Kitchen
Ranch Vinaigrette & Marinade
237 ml, $4.64/100ml
sale: $12.49, formerly: $15.99
SAVE $3.50
Acropolis Organics
Balsamic Vinegar Mousto
250 ml, $5.00/100ml
sale: $15.99, formerly: $16.99
SAVE $1.00
Primal Kitchen
Original Mayo With Avocado Oil
355 ml, $4.50/100ml
sale: $10.99, formerly: $11.99
SAVE $1.00
Primal Kitchen
Green Goddess Vinaigrette & Marinade
237 ml, $4.64/100ml
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $1.25, formerly: $2.25
SAVE $1.00
Prepared in CanadaGreen Giant
Peaches & Cream Corn
341 ml, $0.37/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.50
SAVE $1.51
Prepared in CanadaBlack Diamond
Old Cheddar Cheese Bar
400 g, $1.25/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Rounds Tortilla Chips
295 g, $1.86/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaPresident's Choice
Natural Spring Water 24 Pack
24x500.0 ml, $0.03/100ml

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Prepared in CanadaPC Organics
Organics Whole Cremini Mushrooms
227 g, $1.54/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Barbecue Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g
sale: $1.50 MIN 2
, formerly: $1.79
President's Choice
White Cheddar Deluxe Macaroni and Cheese Dinner
200 g, $0.90/100g
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $3.50 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaWonder
THIN Sandwich White Bread
675 g, $0.59/100g

sale: $2.25, formerly: $3.00
SAVE $0.75
Prepared in CanadaNo Name
Pure White Vinegar Club Size
4 l, $0.06/100ml

sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Cracked Pepper Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.00/100g

sale: $3.00 MIN 2
, formerly: $3.49
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sea Salt and Malt Vinegar Flavour Kettle Cooked Potato Chips
200 g, $1.75/100g


















































---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































