Pregnancy & Maternity
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $20.39, formerly: $23.99
SAVE $3.60
Plus tax
First Response
Early Result Pregnancy Test
2 ea, $10.20/1ea
sale: $22.09, formerly: $25.99
SAVE $3.90
Plus tax
Clearblue
Double Check & Date Combo Pack, Weeks Indicator & Rapid Detection, 2 Tests
2 ea, $11.05/1ea
sale: $20.39, formerly: $23.99
SAVE $3.60
Plus tax
First Response
Test & Confirm Pregnancy Test
2 ea, $10.20/1ea
sale: $23.36, formerly: $27.49
SAVE $4.13
Plus tax
Clearblue
Digital Pregnancy Test Kit with Weeks Indicator, Weeks Pregnancy Test, 2 Tests
2 ea, $11.68/1ea
sale: $23.36, formerly: $27.49
SAVE $4.13
Plus tax
Clearblue
Digital Pregnancy Test Ultra Early, 2 Digital Tests
2 ea, $11.68/1ea
Low Stock
sale: $39.09, formerly: $45.99
SAVE $6.90
Plus tax
Clearblue
Easy Ovulation Test Kit, Home Ovulation Test Sticks, 10 Tests
10 ea, $3.91/1ea
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.

sale: $3.50, formerly: $4.24
SAVE $0.74
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.35/100ml

sale: $3.75 MIN 2
, formerly: $3.99
Prepared in CanadaNo Name
Pasteurized Cream Cheese
250 g, $1.60/100g

sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Prepared in CanadaTostitos
Rounds Tortilla Chips
295 g, $1.86/100g
PC Optimum Offer
sale: $4.25, formerly: $5.00
SAVE $0.75
President's Choice
Pulp-Free 100% Orange Juice
1.36 l, $0.31/100ml

sale: $3.29, formerly: $4.49
SAVE $1.20
Prepared in CanadaGay Lea
Sour Cream, Regular 14%
500 ml, $0.66/100ml

sale: $4.75 MIN 2
, formerly: $5.49
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
FlavourCrisp Classic Fries
750 g, $0.73/100g
sale: $5.00 MIN 2
, formerly: $5.49
Plus tax
Doritos
Nacho Cheese Flavoured Tortilla Chips
235 g, $2.34/100g
PC Optimum Offer













---market---fresh-meals/1_hot-meals.png)



























































